naglowek
lina

MENU

      polski      angielski
MASZYNY SPECJALISTYCZNE DO PRODUKCJI ZNICZY I ŚWIEC
W procesie produkcyjnym stosowane są różnorodne wysokospecjalizowane urządzenia do wykonywania nietypowych operacji zastępując pracę człowieka i zwielokratniając wydajność. Kilka z takich urządzeń pokazano poniżej.
rozbierarka form
Urządzenie do rozbierania form
Wysokospecjalizowane urządzenie mechaniczne o dużej wydajności do obróbki form. Wykonuje operację otwarcia formy zalewowej, wyjęcia z niej świecy oraz zamknięcia formy. Stosowane w ciągu technologicznym linii produkcyjnej, pracuje w cyklu ciągłym.
nagrzewnica
Urządzenie do wygrzewania gorącym powietrzem
Pracuje w obiegu zamkniętym, pozwala na nagrzewanie, wygrzewanie elementów w ciągu gorącego powietrza. Grzanie elektryczne. Urządzenie przelotowe, umożliwia zastosowanie w ciągu linii technologicznej.
otwieranie form
Urządzenie do otwierania form
Stosowane w ciągu linii technologicznej do zalewania form. Służy do otwierania form po ich zalaniu parafiną. Praca w cyklu ciągłym zapewnia dużą wydajność urządzenia.
zamykanie form
Urządzenie do zamykania form
Stosowane w tym samym ciągu linii technologicznej do zalewania form. Zamyka formy po ich zalaniu i wyjęciu świecy.
obcinanie knota
Urządzenie do obcinania knota
Służy do obcinania knota w przejeżdżających zniczach, olejakach lub innych naczyniach. Montowane na przenośniku transportowym. Głowica obcinająca osadzona na pionowej kolumnie z możliwością regulacji wysokości, co umożliwia dostosowanie jej do zniczy o różnej wysokości przy pomocy ręcznego pokrętła. Posiada urządzenie do odciągania obciętych końcówek knotów. Wyposażone we własną szafkę zasilająco-sterującą oraz przyciski sterujące.