Automatyka Przemysłowa

PROJEKT | INTEGRACJA | WIZUALIZACJA

Automatyka przemysłowa

Automatyka to nasz główny profil działalności firmy. Dla Państwa oznacza to, że wdrażane przez nas systemy automatyki przemysłowej będą spełniać najwyższe wymagania, dzięki zastosowaniu sprzętu niezawodnego, nowoczesnego, dopasowanego do zagadnienia, od znanych i sprawdzonych dostawców.

Bazując na naszych wieloletnich doświadczeniach oraz znajomości najnowszych rozwiązań systemów automatyki, jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom szerokie rozwiązania związane z powyższą branżą.

Polityka jakości pracy, konkretne dbanie o wyrób finalny dla Klienta sprawiają, że potrafimy sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom. wielokrotnie sprawdziliśmy się w wykonaniu najbardziej zaawansowanych prac – od projektu, poprzez produkt, po wdrożenie i serwis. Efektem tego są liczne inwestycje, czego dowodem jest lista realizacji.

Do realizacji powyższych celów oraz celem sprostania wymaganiom klienta oferujemy:

Dobry projekt gwarantuje, że instalacja będzie wykonana solidnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, bezpieczna oraz będzie spełniała wymagania użytkownika. Aby sprostać powyższym celom wspomagamy naszych Klientów od fazy koncepcji, doboru rozwiązań technicznych, poprzez realizację projektów elektrycznych, prefabrykację szaf, oprogramowanie systemów i w końcu uruchomienie. Takie podejście zapewnia spójność oraz optymalizację systemu.

Dodatkowo współpracujemy z projektantami pozostałych branż co umożliwia nam wykonywanie w całości projektów i inwestycji począwszy od analizy przedsięwzięcia poprzez projekty aż do nadzoru autorskiego.

Do każdej naszej instalacji zawsze dostarczamy pełną dokumentację. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych programów projektowych instalacji elektrycznych takich jak WSCAD lub EPLAN, jesteśmy w stanie stworzyć profesjonalny projekt zawierający oprócz samego projektu instalacji wiele pomocnych arkuszy jak chociażby: listę materiałową, listę oznaczeń, plany drutowania, plany kabli, listy złączy i zacisków, zabudowę szafy sterowniczej, oraz wiele innych przydatnych funkcji.

Na podstawie opracowanych projektów (również tych dostarczonych przez Klienta), jesteśmy w stanie wykonać szeroki zakres instalacji elektrycznych oraz układów automatyki.

Często unikatowy charakter naszych wyrobów i wysokie wymagania jakościowe naszych klientów stanowią ogromne wyzwanie, możliwe do realizacji jedynie przez doświadczoną kadrę jaką posiadamy, począwszy od projektowania poprzez integracje aż po uruchomienie systemu automatyki.

Oferowane przez nas układy sterowania oparte są na renomowanych sterownikach programowalnych (Siemens, GE Fanuc, itp.), komponentów automatyki oraz systemach wizualizacji, dobieranych na podstawie indywidualnych Państwa wymagań, uwzględniających np. standaryzację urządzeń w całym zakładzie. Wieloletnie doświadczenie umożliwiło nam stworzenie nowoczesnych algorytmów sterowania, które wdrożone na realizowanych przez nas obiektach przyniosły Inwestorom niezawodność działania a także znaczne oszczędności.

Wdrożyliśmy już wiele systemów automatyki przemysłowej. Nasze rozwiązania powstają przy dużym współudziale klientów. Każdy kolejny system jest wzbogacony o uwagi i spostrzeżenia użytkowników. Nie boimy się realizować duże i kompleksowe inwestycje jak również małe instalacje. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń jakie oferuje współczesna automatyka jesteśmy w stanie rozwiązać wiele Państwa problemów, niemożliwych do rozwiązania tylko za pomocą zwykłego pracownika.

Poza kompleksową ofertą, wykonujemy również szafy sterownicze w oparciu o dokumentację własną lub powierzoną. Preferujemy wyposażenie szaf sterowniczych w aparaturę i urządzenia sterownicze renomowanych i sprawdzonych firm. Konfiguracja jak i budowa szaf może być dowolna jako wolno-stojące, szafo-pulpity itp.

Wykonujemy systemy automatyki najczęściej stosując (na życzenie Klienta możemy zastosować inne komponenty):

 • sterowniki: Siemens, Schneider Electric, GE Fanuc, Omron, Moeller,
 • szafy sterownicze: Rittal,
 • osprzęt NN: Moeller, Schneider Electric, Finder, Legrand i inne,
 • osprzęt kontolno-pomiarowy: Aplisens, Balluf, E+H, Keyonce, Siemens i inne,
 • osprzęt pneumatyczny: Festo, SMC, Metal-Work,
 • systemy SCADA: ASIX, WinCC, iFIX.

W celu umożliwienia użytkownikowi prostego zarządzania systemem automatyki, przeglądu i modyfikacji parametrów oraz pełnego obrazu pracy, szybkiej diagnostyki i archiwizacji danych, jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom różnorodne rozwiązania bazujące na systemach wizualizacji SCADA zarówno w formie rozbudowanych aplikacji z wykorzystaniem komputera, jak również na panelach operatorskich tekstowych i graficznych.

Zastosowanie wizualizacji i nadzoru nad procesem produkcji pozwala na dalszą poprawę procesu i obniżenie kosztów. Bardzo pomocnymi mogą okazać się zarówno raporty, zarchiwizowane przebiegi mierzonych parametrów przedstawione w wygodnej formie w postaci wykresów, jak również zachowane wszystkie stany alarmowe.

System wizualizacji umożliwia rejestrację i bieżącą obserwację wszelakich parametrów odczytów analogowych oraz innych urządzeń. Wyniki pomiarów przedstawione są w postaci liczbowej, graficznej – wskaźników słupkowych, wykresów, umożliwia ponadto sygnalizację stanów alarmowych – przekroczenia wartości granicznych parametrów, nieprawidłowości działania urządzeń sterujących oraz błędów transmisji. Wszystkie ustawienia i bieżące wartości parametrów oraz komunikaty alarmowe są archiwizowane. W oparciu o dane bieżące i archiwalne generowane są raporty, które mogą być drukowane.

Co bardzo istotne, systemy wizualizacji dają możliwość rozproszonego sterowania procesem sterowania z kilku stanowisk operatorskich.

Wykonując systemy wizualizacji korzystamy głównie z poniższych programów:

 • ASIX firmy ASKOM,
 • WinCC firmy Siemens.

 

Wykorzystujemy najczęściej panele operatorskie poniższych firm:

 • szeroką gamę produktów HMI firmy Siemens,
 • PRO Face,
 • ESA,
 • inne modele wg życzeń klienta,

 

Podsumowując, stosowanie systemu wizualizacji umożliwia:

 • czytelną wizualizację procesów technologicznych,
 • wygodne i bezpieczne sterowanie procesem,
 • analiza procesu w oparciu o archiwizowane pomiary za pomocą wykresów i zestawień,
 • alarmowanie na bieżąco o zaistniałych nieprawidłowościach jak i przegląd stanów historycznych,
 • zbieranie pomiarów z szerokiej gamy czujników i sterowników z wykorzystaniem różnych protokołów komunikacyjnych,
 • praca w sieci wielu stanowisk wizualizacji powiązanych ze sobą,
 • dostęp do systemu wizualizacji poprzez Internet.

MASZ PYTANIE?

Skontaktuj się z nami

Zasób 2
telefon

32 724 55 85

Zasób 1
telefon

602 11 47 28

Zasób 3
e-mail

biuro@elgiro.pl